- 28 декабря 2021 12:15:00
- Отзывов: 0
- 25 ноября 2021 17:48:00
- Отзывов: 0
- 15 октября 2021 14:12:00
- Отзывов: 0
- 28 сентября 2021 13:44:51
- Отзывов: 0
- 30 августа 2021 13:45:00
- Отзывов: 0
Кліматична техніка, як і будь-яка інша, рано чи пізно засмічується. Вона пропускає через себе забруднене міське повітря, фільтруючи різні механічні включення. Для її очищення не обов'язково викликати фахівців. Почистити кондиціонер самому не так вже й складно, якщо користуватися цими порадами.
Як зрозуміти, що пристрій потребує чищення?
Перша ознака потреби в чищенні – неприємний запах, який свідчить, що в системі з'явилися грибок і пліснява. Не очищений вчасно кондиціонер здатний стати джерелом астми, шкірних захворювань та алергії. Несвіжий запах не можна маскувати – при його появі потрібно вимкнути та почистити кондиціонер.
Крім цього, до ознак необхідності почистити спліт-систему відносяться:
Важливо: повітряний фільтр кондиціонера необхідно очищати щомісяця.
Кліматична техніка може вкритися льодом, тоді постраждають магістралі та сполучна арматура. У цьому випадку також необхідно зайнятися очищенням пристрою.
Що потрібно для очищення?
Без залучення фахівців можна прочистити вентилятор, дренаж, радіатор і фільтри. Перед процедурою підготуйте:
Важливо: перед тим як проводити очистку, не забудьте відключити техніку від електромережі.
Кондиціонер не рекомендується чистити металевими або дуже жорсткими предметами – ви ризикуєте пошкодити теплообмінник і магістраль, по якій циркулює фреон.
Постеліть навколо пристрою плівку або папір – в кондиціонері може накопичитися багато пилу й сміття, яке просиплется при розбиранні.
Як очистити фільтри власноруч
Промивати можна тільки сітчасті фільтри, кишенькові потрібно міняти по закінченню терміну придатності. Про тип фільтрів, які стоять у вашому кліматичному пристрої, ви дізнаєтеся з інструкції.
Підготувавшись і вивчивши інструкцію по конкретної моделі, дійте наступним чином:
Важливо: не промивайте один і той самий фільтр більше 8 разів – його пропускна здатність може серйозно знизитися.
Як очистити радіатор власноруч
Радіатори в спліт-системи призначені змінювати температуру повітря, що переганяється. Вони виглядають як велика пластина, що складається з багатьох дрібних.
Щоб дістатися до радіатора, потрібно відкрити нижню кришку кондиціонера. Для очищення пластину потрібно витягти з корпусу. Пил з радіатора можна вичистити довговорсовою зубною щіткою або потужним пилососом.
Пропилососивши або прочистивши, протріть пластини вологою м'якою тканиною та дочекайтеся висихання. Після цього вставте їх назад і закрийте кришку.
Важливо: якщо бруд змішався з конденсатом і утворив грязьову плівку, роботу доведеться передати професіоналам.
Як очистити вентилятор самостійно
Вентилятор, який допомагає охолодженому повітрю потраляти до кімнати, виглядає як довгастий вал з лопастями.
В процесі очищення бризки від вентилятора розлітатимуться врізнобіч, тому захистіть плівкою або папером стіни та підлогу, зніміть штори або жалюзі.
Для очищення потрібно:
Важливо: не пошкодьте лопасті вентилятора, інакше доведеться повністю замінити його.
Як очистити самостійно систему дренажу?
Вода з кондиціонера з забитим дренажним каналом надходитиме не на вулицю, а всередину приміщення. До того ж в пристрої почнуть поширюватися грибок і пліснява. Своїми руками ви зможете прочистити дренаж лише поверхово. Для цього потрібні відповідна за розміром щітка (наприклад, зубна) та мильний розчин. Після чищення потрібно помити дренажний піддон.
Для якісного очищення дренажної системи потрібно замовити послуги професіоналів – вони оброблять її парою або спеціальним антибактеріальним розчином.
Важливо: щоб система довше зберігалася чистою, купіть кондиціонер з автоматичним очищенням.
Як очистити власноруч зовнішній блок?
Зовнішній блок кондиціонера практично недоступний. Мешканцям квартир багатоповерхового будинку доведеться викликати майстра, а мешканці приватного будинку впораються з цим самі, потрібно тільки:
Для очищення можна застосовувати пароочисник або міні-мийку.
Важливо: не зачіпайте електричний ланцюг блоку!
Мешканцям 1-4 поверхів потрібно чистити спліт раз на 3 місяці, мешканцям 7 поверху та вище – 1 раз на 2 роки. Внутрішні блоки завжди потрібно чистити мінімум 3 рази на місяць. Також читайте у нашому блозі чому міні-спліт системи користуються високою популярністю.