Чому міні-спліт системи користуються високою популярністю

 • 13 мая 2019 09:46:24
 • Просмотров: 1819

Потрібен новий кондиціонер? Зверніть увагу на міні-спліт - таке обладнання є майже на кожному будинку вашого міста! Дізнайтеся, чому ці системи так популярні, і чи підходять вони вам.

Що таке міні-спліт

Ви напевно бачили міні-спліт - систему опалення та охолодження, що складається з двох частин. Зовні будівлі вона виглядає як невелика коробка з вентилятором, а всередині - як звичайний кондиціонер. Такі системи використовуються всюди - в багатоквартирних будинках, громадських і приватних володіннях, на виробництвах.

Увага! Спліт система і міні-спліт система - це одне і те ж.

Основне завдання міні-спліт - підтримувати комфортну температуру і вологість повітря в приміщенні. Скільки кубометрів повітря може обробити апарат, залежить від його потужності. Можна знайти системи, розраховані як на невеликі кімнати (до 15 кв.м), так і на об'ємні приміщення (більше 80 кв.м).

З чого складається міні-спліт

У «базовий набір» міні-спліт входять не тільки компресор з кондиціонером. Що зазвичай входить в комплект поставки:

 1. Зовнішній блок. Компресор забирає повітря ззовні через отвори зверху і збоку. Отвір спереду, в якому розташований вентилятор, використовується для виходу повітря.
 2. Внутрішній блок. Кондиціонер приймає, фільтрує і випускає повітря в приміщення. Кондиціонер для квартири може змінювати кут повітряного потоку і його температуру. У нього можуть бути додаткові функції - їхній набір залежить від моделі пристрою.
 3. Сполучна труба. У ній зібрані трубки, по яких курсує холодоагент, теплоізоляція і електричні кабелі.
 4. Пульт керування. Кондиціонером можна керувати вручну, але виробники попереджають - робити це потрібно тільки в тому випадку, якщо пульт загубився або розрядився. Головне управління - дистанційне, і тільки за допомогою пульта доступні всі робочі настройки.

Також до комплекту можуть входити кріплення для монтажу (пластина, кілька болтів), але їх може виявитися недостатньо (доведеться докуповувати).

Увага! Компресори і кондиціонери можуть продаватися окремо. Уважно перевіряйте комплектацію техніки перед покупкою і після доставки, щоб не довелося екстрено докуповувати відсутні компоненти. Якщо якихось частин не буде вистачати, швидкий монтаж (через якого багато купляють міні-спліт) розтягнеться на кілька днів.

Як працює міні-спліт

Що відбувається в спліт-системі, і як вона охолоджує повітря без великих повітропроводів? Спрощено можна сказати, що вона працює як холодильник:

 • кондиціонер вбирає повітря з кімнати;
 • холодоагент забирає тепло з забраного повітря;
 • охолоджене повітря повертається до кімнати;
 • нагрітий холодоагент надходить до зовнішнього блоку;
 • холодоагент «скидає» отримане тепло.

Увага! Більшість спліт-систем не забирають повітря зовні і не переносять його в приміщення. Вони не підходять для провітрювання.

Як тільки в кімнаті встановилася задана температура, система відключається. Кондиціонер запуститься автоматично, якщо стане занадто жарко або холодно.

Що ще може робити кондиціонер міні-спліт системи (опціонально):

 • автоматично перемикатися між денним і нічним режимом;
 • осушувати, зволожувати і іонізувати повітря,
 • підмішувати свіже повітря зовні.

Переваги, особливості, недоліки

Міні-спліт не вимагає багато місця, не займає віконний проріз і не заважає навіть в самих маленьких кімнатах. Всі його складові дуже компактні (тому він називається міні) і з'єднуються з подовжувачем, яка проходить в окремий отвір в стіні (він добре закладається, не пропускає холод, вологу і т.д.). Крім того, така система працює практично безшумно. А про Особливості та переваги кондиціонерів Midea можна почитати у нашому блозі.

Інші переваги міні-сплітів:

 • ефективність;
 • доступна ціна;
 • швидка установка;
 • великий набір функцій;
 • свій мікроклімат в кожній кімнаті.

Особливості міні-спліт систем:

 • потрібна розетка із заземленням;
 • на одну кімнату - одна система;
 • підключати повинні професіонали;
 • чистити фільтр потрібно приблизно 2 рази на місяць;
 • при підключенні не можна використовувати подовжувач.

Істотний недолік у міні-спліт один - зовнішній блок виділяється на фасаді будинку. Якщо кліматична система потрібна в будівлі, фасад якого не можна змінювати, то від вибору міні-спліт доведеться відмовитися.

Ще одна важлива особливість міні-спліту: потрібно точно підбирати його за потужністю. Від цього залежатиме ефективність роботи обладнання:

 1. Якщо малопотужний спліт встановлювати у великому приміщенні, він не буде ефективно фільтрувати і оновлювати повітря, підтримувати потрібну вологість і температуру. Безліч скарг на міні-спліт пов'язані із застосуванням обладнання малої потужності.
 2. Надлишкова потужність - теж недолік. Кондиціонер часто зупинятиметься і запускатиметься (швидше зношуватиметься), витрачатиме більше електроенергії.

Що робити, якщо вам подобається спліт-система, але ви не хочете вішати зовні багато зовнішніх блоків? Використовуйте альтернативний варіант - мульти-спліт. У таких системах на один потужний компресор доводиться кілька кондиціонерів.

Міні-спліт - компактна і зручна система кондиціонування, яку просто встановлювати і налаштовувати. Її можна купити для кімнат різного розміру і налаштувати під будь-які потреби. Не відмовляйте собі в комфорті - купуйте і встановлюйте сучасні системи міні-спліт.

 

Нові надходження