Касетні та не касетні кондиціонери. Відмінності й переваги

 • 20 января 2021 10:34:40
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 474
 • 0

Підтримувати комфортний мікроклімат потрібно у домашніх умовах та офісних приміщеннях, на виробництвах і торгових площах. Розміри приміщень і вимоги до комфорту скрізь різні, тому існує кілька типів кондиціонерів, зокрема — касетні.

Що таке касетні кондиціонери й де вони використовуються

Касетні кондиціонери належать до спліт-систем, тобто вони мають два блоки — зовнішній і внутрішній. Внутрішній блок — невисокий бокс, що легко вміщується у порожній простір над однією або двома стельовими плитками. Знизу він закривається панеллю розміром 60х60 або 60х120 см — під стандартний розмір підвісної стелі.

Через центральну частину панелі (решітку) відбувається забір повітря. З боків від неї розташовуються вихідні канали, через які в приміщення надходить охолоджене або нагріте повітря. У каналів є накладні жалюзі, за допомогою яких регулюється напрямок повітряного потоку. Зазвичай повітря розходиться під стелею, а потім опускається вниз — так виходить уникнути некомфортного відчуття холодного обдування.

Касетні кондиціонери належать до напівпромислових (комерційним). Це означає, що вони розраховані на обслуговування приміщень середнього та середньо-великого розміру — від 50 до 150 квадратних метрів.

Така техніка зазвичай використовується в:

 • холах;
 • офісах;
 • ресторанах;
 • вестибюлях;
 • кінотеатрах;
 • торгових залах;
 • конференц-залах;
 • медустановах;
 • спорткомплексах.

У приватних будинках і квартирах касетні кондиціонери застосовують рідко, зазвичай на верхніх поверхах або при збереженні відкритої системи повітропроводів як дизайнерського елемента оформлення. 

Чим касетні кондиціонери відрізняються від інших

Принцип заправки та роботи касетного кондиціонера такий же, як у інших спліт-систем. Відмінності зосереджені у внутрішньому блоці спліт-системи, а саме — в умовах монтажу. Монтувати касетні кондиціонери трохи складніше, ніж побутові, але простіше, ніж канальні та промислові.

Внутрішній блок касетного кондиціонера сумісний тільки з підвісними стелями. Між звичайною і фальш-стелею повинно бути достатньо простору для монтажу кондиціонера — зазвичай від 25 до 40 см (рекомендується не менше 35 см). Блок підвішується до основної стелі, що повинна бути міцною, рівною та такою, що витримує вагу кондиціонера в чотириразовому розмірі.

Як інші кондиціонери, касетні моделі оснащуються фільтрами, пультами дистанційного керування та декількома режимами роботи. Їхні компресори бувають стандартними й інверторними — останні коштують дорожче, але використовуються довше, працюють тихіше й споживають менше електроенергії. У більшості моделей передбачена можливість підмішування свіжого повітря, тому касетний кондиціонер можна вбудовувати в систему вентиляції.

Касетний кондиціонер — хороший вибір для середніх і великих приміщень з високими стелями (не менше 3 метрів). Його роботу можна запрограмувати на кілька днів — вбудований таймер включатиме та відключатиме пристрій в заданий час. Як і більшість інших кондиціонерів (крім моноблочних), касетні моделі встановлюються й обслуговуються фахівцями сервісної служби.

При бажанні можна об'єднати кілька внутрішніх блоків касетних кондиціонерів в мультиспліт-систему, щоб обслуговувати цілий поверх або будівлю.


Переваги касетних кондиціонерів

Головна перевага касетних кондиціонерів — рівномірний розподіл повітря приміщенням. Внутрішній блок встановлюється у центрі приміщення й випускає повітря одночасно в різні боки. Це допомагає охолоджувати або прогрівати приміщення дуже швидко й ефективно.

Друга перевага — естетичність конструкції. Внутрішній блок монтується на стелі й майже повністю поєднується з ним. Декоративна зовнішня панель практично не виступає за його межі та не привертає уваги.

Третя перевага — можливість роботи в приміщенні складної конфігурації. У конструкції внутрішнього блоку передбачений отвір під додатковий повітровідвод. З його допомогою можна направляти повітряний потік туди, куди не може дійти повітря з основних каналів. Цей повітровідвод можна використовувати, щоб кондиціонувати сусіднє приміщення.

Четверта перевага — низький рівень шуму. Пристрій розташовується високо, а найбільш шумні елементи (компресор) винесені у зовнішній блок. Працюючи на повну потужність, касетний кондиціонер видає тільки легке гудіння, яке перекривається звичайним шумом в приміщенні.

П'ята перевага — економія. У просторому приміщенні вигідніше встановити один касетний кондиціонер, ніж кілька побутових. На його роботу витрачається менше енергії, обслуговування та чистка вимагають менше часу і коштів.

Шоста перевага — простота установки. Щоб змонтувати касетний кондиціонер, не потрібно проробляти в стінах технічні отвори. Він легко встановлюється на місце одного або двох стандартних осередків підвісної стелі, і настільки ж легко видаляється.

Касетні кондиціонери швидко регулюють температуру, можуть зволожувати, очищати та іонізувати повітря. Вони такі само надійні, як промислове обладнання, але коштують набагато дешевше, простіше встановлюються та легко управляються. Це практичне й економічне рішення для громадських, побутових і виробничих приміщень, де є можливість встановити підвісні стелі.

 

Нові надходження