Найпоширеніші поломки кондиціонера

  • 10 сентября 2020 13:44:51
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 1140
  • 0

Кондиціонер може зламатися з багатьох причин. Як впоратися з поломкою, а ще краще — не допустити її? Для цього потрібно знати, які несправності трапляються з кліматичною технікою, та чим вони можуть бути викликані.

Кондиціонер занадто швидко вимикається

Швидке вимикання охолоджувальної техніки може відбуватися з низки причин:

  1. Невірно виставлені настройки (занадто висока температура нагріву). Налаштування — як перше, так і наступні — слід виконувати за інструкцією виробника.
  2. Перегрів компресора. Перегрів виникає через проблеми вентиляції та загальну забрудненість системи. Перевірте, чи не забитий сміттям радіатор або вентилятор зовнішнього блоку. Якщо так — промийте водою під тиском.
  3. Надлишок холодоагента. В таких умовах компресор працює з перевантаженням. Заміряйте тиск в кондиціонері за допомогою манометра. Якщо допустима норма, зазначена виробником, перевищена, стравіть надлишок холодоагенту.
  4. Режим осушення. У такому режимі пристрій довго не працює, тому часті вимкнення — норма.

Пульт управління кондиціонером теж може подавати неправильні команди. Спробуйте поміняти батарейки й налаштувати знову. Якщо результат буде однаковий, зверніться до сервісного центру.

Якщо ж кондиціонер вимикається відразу після включення, проблема може бути серйозна й зачіпати складні системи обладнання. Швидше за все, пошкоджена електронна «начинка» кондиціонера. Такий ремонт самостійно не виконується, в більшості випадків необхідна заміна комплектуючих.

Кондиціонер не вмикається /не вимикається

Причин такої «поведінки» техніки може бути багато. Найпростіша — в пульті сіли батарейки. В такому випадку допоможе проста їх заміна. Можливо, проблему допоможе вирішити перезавантаження пристрою.

Також можливе засмічення фільтрів. В цьому випадку зніміть верхню панель, загляньте у фільтри. Якщо вони забруднені, акуратно протріть їх м'якою вологою тканиною. Щоб уникнути проблеми, промивайте фільтри 1 раз на 3-4 тижні.

Неправильний монтаж — часта причина відмови кліматичної техніки. Зверніться до фахівців для виправлення помилок.

Іноді пристрій може не вимикатися. Проблема найчастіше полягає в батарейках або несправному пульті. Але якщо він не вимикається навіть після натискання кнопки на корпусі, потрібна допомога ремонтника.

Проблеми з датчиком температури

Якщо датчик постійно відображає невідповідні значення або помилково вибирає час роботи в активному режимі кондиціонера, можливо, в приміщенні занадто холодно або жарко. Така несправність здатна привести до остаточної поломки кондиціонера, тому усунути її потрібно негайно. Можливі два рішення проблеми.

Вимкніть кондиціонер та живлення, використовуючи вимикач на головній електричній панелі, витягніть вилку з розетки.

Відкрийте відсік, в якому розташований випарник внутрішнього блоку кондиціонера. Датчик температури встановлюють близько до котушки для максимальної точності показань. Якщо він занадто близько до котушки або взагалі торкається її, показники температури будуть завищені, якщо занадто далеко — занижені. Все це призводить до помилок в роботі пристрою. Проблему можна усунути власноруч, обережно зігнувши датчик в потрібну сторону.

Після цього зберіть кондиціонер назад і зробіть тестове вмикання. Якщо проблема дійсно була тільки в датчику, кліматична техніка працюватиме як належить. Якщо кондиціонер продовжує «помилятися», вимкніть його та викличте майстра — полагодження потребує спеціальних навичок та інструментів.

Нестача фреону

Обмерзання вентиля на вході до зовнішнього блоку — однозначна ознака нестачі холодоагента в системі. Це веде до погіршення роботи кондиціонера та недостатнього охолодження приміщення. Крім того, падає загальна продуктивність кліматичної техніки. Така проблема може бути викликана витоком фреону з системи.

Визначити її можна як по поганому запаху з місця установки пристрою, так і за шкалою наповненості, якщо вона є у вашої моделі кондиціонера. Кількість і тип фреону визначені виробником і повинні відповідати паспорту конкретної моделі. При виявленні витоку необхідно негайно вимкнути кондиціонер і викликати майстра — холодоагент шкідливий для здоров'я людини.


Проблеми з відведенням конденсату

Виявили патьоки зі стиків кондиціонера, затхлість повітря та цвіль на місці установки пристрою? Значить, забилася система автоматичного відведення конденсату. Не ризикуйте здоров'ям — скупчення бактерій в кондиціонері можуть бути небезпечні.

Зовнішній вентилятор не працює

Не крутиться вентилятор на зовнішньому блоці? Перевірте налаштування — можливо, спрацював терморегулятор. Крім того, причиною проблеми може стати поломка двигуна або спрацьовування запобіжника на обрив. Якщо вентилятор перестав працювати взимку, значить, на його лопасті намерз лід.

Якщо вентилятор на зовнішньому блоці не працює належним чином, у пристрої не відбувається процес теплообміну. Наслідки можуть бути неприємними: перегрів компресора та внутрішнє ушкодження.

Замерзла обмотка

Замерзла обмотка часто вказує на проблеми з потоком повітря. Випадки виникають через низку обмежень: неочищені повітряні фільтри, складна система повернення повітря в воздуховод. Обмотка також може замерзнути через низький рівень фреону.

У більшості випадків несправності клімат-техніки рекомендується викликати майстра. Спеціаліст заощадить вам час і сили, а часто й гроші, оскільки неправильний «самопальний» ремонт потягне за собою нові витрати.

 

Нові надходження